فید خبرخوان

rss  

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی از زحمات جهاددانشگاهی واحد استان در طراحی سامانه‌ اینترنتی این طرح قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، دکتر محمدصادق بیجندی، رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی 30 خرداد با حضور در جهادددانشگاهی واحد استان ضمن بازدید از ستاد راهبری طرح توسعه مشاغل خانگی و دیدار با عوامل سازنده سامانه‌ اینترنتی این طرح که بخشی از آن  در ایلام طراحی شده است، اظهار کرد: ایلام در این طرح به بهترین وجه نقش خود را ایفا کرده ومطمئنا از نتایج آن نیز برخوردار خواهد شد.

وی با قدردانی از کارشناسان این بخش گفت: همه ما نسبت به این طرح خوش‌بین هستیم و تلاش ما لیبک گفتن به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه تلاش برای رونق اشتغال است.

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی تصریح کرد:  از دو سال و نیم گذشته نگاه جدید به حوزه مشاغل خانگی و طراحی الگوی جدید مطرح شد و سال گذشته به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفت و در ستاد مشاغل خانگی الگوی پیشنهادی به تصویب رسید که با حمایت وزیر کار و سایر متولیان امر در مهرماه 96 تفاهم‌نامه‌ای با رئیس جهاد دانشگاهی و وزارت کار به امضاء رسید .

بیجندی  با تاکید بر چکش کاری طرح و انعطاف‌پذیری آن بر اساس شرایط استان‌ها گفت: وزارت تعاون کارفرما است و جهاد به عنوان مجری ارتباط بین همه دستگاه‌ها را برقرار می‌کند .

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی از کار مطالعاتی در 9 استان قبل از اجرای این طرح خبر داد: در حوزه آموزش و مشاوره کارهای هدفمند و متفاوتی انجام شده و ارائه‌ آموزش‌های عمومی و فراهم کردن بازار از مزایای این طرح است و در این طرح نحوه‌ عملکرد افراد را رصد می‌کنیم .

بیجندی به مشکلات مستندسازی این طرح اشاره کرد و گفت: متاسفانه اطلاعاتی که از سازمان‌های مختلف در این طرح گرفته می‌شد عموماً متناقض بود که امروز جمع آوری شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد .

وی یکی از این کارها را شبکه‌سازی عنوان کرد و گفت: هم‌افزایی کامل در این طرح وجود دارد و تمام دستگاه‌ها هماهنگ می‌شوند و در این طرح درصدد هستیم بحث تسهیل‌گران و مشاوران را دنبال و برای هر ۵۰ نفر متقاضی یک مشاور و تسهیل‌گر پیش‌بینی کنیم.