فید خبرخوان

rss  

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام با تمجید از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی واحد ایلام در حوزه گیاهان دارویی گفت: توسعه گیاهان دارویی از اقدامات خوب جهاد دانشگاهی واحد ایلام است.

 

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، دو‌شنبه، 23 فروردین حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا غیاثی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام با حضور در جهاد دانشگاهی ایلام با رئیس این واحد دیدار کرد.

وی در این دیدار ضمن تمجید از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه گیاهان دارویی و توسعه فعالیت‌های دارویی و تحقیقاتی در این واحد اظهار کرد: گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌هایی بزرگ طبیعی استان است ولی تا کنون از این ظرفیت برای فعالیت‌های علمی و تجاری‌سازی استفاده نشده است.

غیاثی همچنین طرح جهاد دانشگاهی در خصوص راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری در این استان را ضروری دانست و پیشنهاد کرد نشستی با حضور مسئولان دانشگاه‌ها جهت هم‌فکری و کمک به این واحد برای راه‌اندازی این مرکز مهم برگزار شود.

ذبیح‌الله مهری‌پور رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های این واحد گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی، تحقیق بر روی 3 گونه گیاه بومی به منظور اهلی‌سازی و تولید دارو در آینده، توسعه آزمایشگاه زیست‌فناوری و گیاهان دارویی از جمله برنامه‌های اصلی این واحد در حوزه پژوهشی برشمرد.

وی در ادامه با توجه به نیاز ضروری استان به راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری آمادگی این واحد در جهت پیگیری این موضوع در تعامل با دستگاه‌های مربوطه با استفاده از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی اعلام کرد.