فید خبرخوان

rss  

سرپرست جهاد دانشگاهی ایلام گفت: جهاددانشگاهی به پشتوانه نیروهای انسانی خلاق و مراکز خود در زیر مجموعه معاونت‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزش می‌تواند به مجموعه شهرداری و مدیریت شهری کمک کند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه ایلام،  سید غلامرضا حسینی، سرپرست این واحد 17 بهمن‌ماه در دیدار با شهردار ایلام، اظهار کرد: جهاددانشگاهی به پشتوانه نیروهای انسانی خلاق و مراکز خود در زیر مجموعه معاونت‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزش می‌تواند به مجموعه شهرداری و مدیریت شهری کمک کند.

وی برای نقش‌آفرینی جهاددانشگاهی در ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و سیستم‌های CDS , GIS  اعلام آمادگی کرد و گفت: این نهاد می‌تواند مسئولیت دبیرخانه توانمندسازی نقاط حاشیه‌ای شهر ایلام را قبول کند.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی به برنامه‌های این نهاد در زمینه بومی‌سازی گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت: می‌توان در مرکز استان بوستانی را با کاشت گیاهان دارویی احداث کرد.

حسینی با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند به فراهم کردن زیست‌بوم فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند، گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق برنامه‌هایی را در راستای شهر خلاق به صورت مشترک بین دستگاه‌ها اجرایی کرد.

طالب صادقیان شهردار ایلام هم با استقبال از این ایده‌ها گفت: این موارد باید به صورت کارشناسی شده در شورای شهر طرح شوند.