فید خبرخوان

rss  

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام گفت: جهاد‌دانشگاهی نهادی چابک است که باید از ظرفیت‌های آن به خوبی استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، ایوب درویشی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام 16 اردیبهشت در دیدار با سرپرست جهاد ‌دانشگاهی ایلام اظهار کرد: ایلام، استانی در حال رشد است به همین خاطر از مسئولان دفتر مرکزی جهاد ‌دانشگاهی انتظار داریم به استان ایلام نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

وی از جهاد‌دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی، علمی، توسعه‌گرا و فرهنگی نام برد و تصریح کرد: از طرح‌ها و برنامه‌های جدید جهاد‌‌دانشگاهی حمایت خواهیم‌ کرد و انتظار داریم این نهاد پروژه‌های جدیدی را در استان تعریف کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام با پیشنهاد راه‌اندازی "مجمع مشورتی" استان توسط جهاد‌‌دانشگاهی، گفت: جهاد‌دانشگاهی می‌تواند این مجمع را با کمک دانشگاه‌‌ها، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و پارک علم و فناوری با تلفیقی از مدیران، کارشناسان و فعالان بخش غیر‌دولتی‌ راه‌اندازی کند.

سید غلامرضا حسینی، سرپرست جهاد‌دانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این دیدار جهاد‌دانشگاهی را نهادی انعطاف‌پذیر خواند که می‌تواند با بهره‌گیری از این انعطاف‌پذیری از ظرفیت‌های ملی استفاده کند.

وی از اعلام آمادگی دفتر مرکزی جها‌دانشگاهی برای فعالیت‌‌های پژوهشی، آموزشی، اشتغال و توریسم در صورت همکاری و هماهنگی استان خبر داد و گفت: اربعین یکی از ظرفیت‌های بزرگ استان است که در خصوص آن مطالعات خوبی اما به صورت پراکنده صورت گرفته است که می‌توان این مطالعات را به صورت متمرکز دنبال کرد.

حسینی تاکید کرد: در این خصوص می‌توان با ایجاد یک مرکز مطالعاتی ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی اربعین را به صورت متمرکز بررسی کرد تا مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

عضو هیئت ‌علمی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد میزان ناباروری در غرب کشور به علل مختلف ازقبیل جنگ، آلودگی هوا و گرد و غبار پایین‌تر از میانگین کشور است، افزود: همین عوامل بر کشور همسایه نیز تأثیر گذاشته که می‌توانیم با راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی ناباروری هم مشکلات منطقه را در این زمینه کمتر کنیم و هم می‌توانیم در زمینه توریسم سلامت فعالیت کنیم.

سرپرست جهاد‌ دانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر افزایش نرخ باروری اظهارکرد: با راه‌اندازی مرکز ناباروری در استان از خروج پزشکانی که در داخل استان کسب تجربه کرده‌اند جلوگیری می‌شود.

حسینی گفت: با ایجاد مرکز آموزشی تخصصی زمینه‌های لازم جهت توسعه توریسم و کسب و کار فراهم شده است.