فید خبرخوان

rss  

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم از مدرسان مراکز آموزش کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سیدغلام‌رضا حسینی، سرپرست این واحد 17 اردیبهشت در مراسم تجلیل از مدرسان مراکز آموزش کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام که به مناسبت گرامیداشت هفته معلم برگزار شد، اظهار کرد: بهینه‌سازی روش‌های تدریس و ارتقاء استاندارد‌های آموزشی به طور مداوم یکی از نیازهای ضروری مراکز آموزشی است.

وی با تأکید بر اینکه باید به دنبال روشی برای پویایی و چابکی مقوله آموزش به منظور ارتقاء انگیزه فراگیران باشیم، گفت: یکی از وظایف اصلی یک مدرس، ایجاد علاقه و انگیزه در فراگیر است تا جامعه هدف از مقوله آموزش بیشتر استقبال کند. 

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به اهمیت آموزش صحیح در دوره‌های سنی مختلف، افزود: یک مدرس خوب سوای از مهارت و گرایش آموزشی خود کسی است که تمام ابعاد آموزشی را در نظر بگیرد، زیرا آموزش می‌تواند بسیاری از خلأهای موجود در زندگی فردی و اجتماعی را پر کند و جامعه را بسوی رشد و تکامل هدایت نماید.

حسینی با تأکید بر ایجاد مراکز آموزشی تخصصی در رده‌های سنی کودکان و نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با بهره‌گیری از استعداد و توان مدرسان آموزشی، گفت: در این راستا اگر ما کانون‌های فکری را تشکیل ندهیم، اگر در کنار همدیگر قرار نگیریم و از ظرفیت‌های موجود استفاده نکنیم در این مسیر رو به رشد دچار مشکلاتی خواهیم شد، باید با نگاهی ویژه از ظرفیت‌های ارزشمند جهاد دانشگاهی استفاده کرد.    

اضافه می‌شود، در پایان این مراسم از زحمات و تلاش‌های مدرسان مراکز آموزش کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با اهدای لوح تقدیر شد.