فید خبرخوان

rss  

مراسم گرامیداشت روز زن با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و خانواده‌ کارکنان جهاد دانشگاهی ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، حجت‌الاسلام‌ والمسلیمن دکتر غلامرضا غیاثی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان  16 اسفندماه در مراسم گرامیداشت روز زن که با حضور خانواده کارکنان جهاد دانشگاهی ایلام در این واحد برگزار شد با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: با وجود موفقیت‌های زنان در جامعه‌ اسلامی هنوز آن گونه که باید از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های آنها استفاده نشده است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از الزامات رسیدن به توسعه، بهره‌گیری از توانمندی‌های زنان و بانوان است، تصریح کرد: زنان در جایگاه اصلی خود یعنی خانواده یک رسالت اجتماعی دارند که اگر زن در چنین جایگاهی خود را ببیند در تربیت فرزند فقط به رشد جسمی اتکا نمی‌کند بلکه وظیفه خود را در قبال جامعه با تربیت نسلی جدید نشان می‌دهد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بر شناسایی استعداد بانوان و رفع موانع نقش‌آفرینی آنان در جامعه تأکید کرد و گفت: حضرت زهرا(س) نمونه این مصداق است که از نظر عبادت و ابعاد اجتماعی و انسانی به جایی رسیده که سیده دو عالم شده است.

غیاثی با تأکید بر اینکه ساختن جامعه‌ سالم در گرو رشد اخلاقی و انسانی زنان است، تصریح کرد: اگر مردان بخواهند قوی باشند باید زنانی با قدرت معنوی داشته باشند.

 

سیدغلامرضا حسینی، سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این مراسم جمع خانواده کارکنان این واحد با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن ضمن پاسخگویی به سئوالات و شنیدن نظرات و پیشنهادات بر نقش ویژه همسران جهادگر برای رسیدن به اهداف و پیشرفت این واحد تأکید کرد.

 

اضافه می‌شود، پخش کلیپ ویژه ولادت حضرت زهرا(س)، مسابقه تهیه بهترین دسر و غذای بومی و محلی و اهدای جوایز نقدی و فرهنگی از برنامه‌های  جنبی این مراسم بود.