فید خبرخوان

rss  

رئیس جهاددانشگاهی واحد ایلام در نشست هیئت اندیشه‌ورز استان گفت: می‌توان با آموزش صحیح مهارت‌های قبل از ازدواج از آمار طلاق در استان ایلام کاست و جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی آماده نقش‌آفرینی در این زمینه است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی، رییس این واحد 7 مرداد در نشست هیئت اندیشه‌ورز با موضوع آسیب‌های اجتماعی که به ریاست محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام برگزار شد، اظهار کرد: فقدان دبیرخانه واحد برای تجمیع راهکارها و راه‌حل‌ها در استان ایلام محسوس است و لازم است مرکزی برای این مهم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه نبود این مرکز و دبیرخانه موجب بی‌نتیجه ماندن راهکارها می‌شود، تصریح کرد: می‌توان با هم‌افزایی و ایجاد نهادهای همکاری به صورت متمرکز در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی مبنی بر اولویت‌های موجود فعالیت‌های ارزنده‌ای انجام گیرد و جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی آماده نقش‌آفرینی در این زمینه است.

رئیس جهاددانشگاهی ایلام ادامه داد: در موضوع خودکشی هم جهاددانشگاهی می‌تواند با انجام فعالیت‌های پژوهشی به مجموعه مدیریت ارشد استان و نهادهای متولی کمک کند.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی بر غربالگری و شناسایی دقیق در این زمینه تأکید و ابراز امیدواری کرد: می‌توان با هم‌افزایی هیئت اندیشه‌ورز شاهد کاهش مشکلات و نارسایی‌ها در حوزه اجتماعی باشیم.