فید خبرخوان

rss  

استاندار ایلام با بیان اینکه برای رونق اشتغال باید به دنبال فعالیت‌های جدید باشیم، تصریح کرد: طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در کشور فرصتی مناسب برای اشتغال و تولید در روستاها است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام به نقل از خبرگزاری ایسنای منطقه ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار ایلام 16 تیر در همایش نکوداشت روز دهیار اظهار کرد: دولت برای رونق اشتغال در روستاها برنامه‌های خوبی دارد و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در روستاها باید با کمک هیئت‌های اندیشه‌ورز و با تکیه بر پتانسیل‌های منطقه به کار و تولید رونق بخشند.

استاندار ایلام با اشاره به پیوستن استان ایلام به 8 استان پایلوت در زمینه طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در کشور تصریح کرد: 14 میلیارد تومان برای این طرح ابلاغ شده که فرصت مناسبی برای اشتغال و تولید در روستاها است.

وی با تأکید براهمیت کشت گلخانه‌ای و دیگر ظرفیت‌های متناسب با استان ایلام، گفت: متأسفانه در جلسات اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل برخی از صنعتگران فقط به دنبال گرفتن تنفس از بانک‌ها یا تسهیلات جدید هستند، که این کار، آزمودن آزموده‌ها است و تأثیری در اشتغال استان ندارد و باید به دنبال فعالیت‌های جدید باشیم که دهیاران می‌توانند در روستاها برای این مهم فرهنگ‌سازی کنند.