فید خبرخوان

rss  

رییس جهاد دانشگاهی استان ایلام گفت: طرح نوین مشاغل خانگی کمک خواهد کرد تا حاصل زحمات هنرمندان و کارآفرینان این دیار به نام خود آنها و با برند استان به فروش برسد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سیدغلامرضا حسینی، رییس این واحد 27 تیر در مراسم افتتاحیه‌ طرح «کسب و کار من» که در استانداری ایلام برگزار شد، اظهار کرد: امروز اشتغال، دغدغه‌ اصلی مسئولان و دلسوزان نظام است و جهاددانشگاهی نیز به عنوان نهادی توسعه‌ای و تسهیل‌گر در قالب یک قرارداد با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح نوین توسعه مشاغل خانگی را عهده‌دار شده است.

وی با بیان اینکه طرح نوین توسعه مشاغل خانگی ریسک‌پذیری پایینی دارد و متقاضی می‌تواند با مراجعه به سامانه inhb.ir در یکی از اولویت‌های مشخص شده ثبت‌نام و فعالیت کند، تصریح کرد: قبل از اجرای این طرح مطالعات عمیقی درباره تجربه کشورهای دیگر انجام شده است.

رئیس جهاددانشگاهی ایلام تصریح کرد: در اجرای این طرح نقاط ضعف طرح‌های گذشته دیده شده و اگر تسهیلاتی داده شود هدفمند بوده و تمام زنجیره‌ها و مسائل مانند اتصال به بازار و زنجیره تامین بررسی شده است.

حسینی برندسازی را ازدستاوردهای طرح نوین مشاغل خانگی عنوان کرد و گفت: این طرح کمک خواهد کرد تا حاصل زحمات هنرمندان و کارآفرینان این دیار به نام خود آنها در بازار فروش دیده شوند.