فید خبرخوان

rss  

رییس جهاددانشگاهی ایلام از ثبت‌نام بیش از 2360 نفر تاکنون در طرح نوین مشاغل خانگی خبر داد و گفت: به دنبال افزایش سهم استان در این طرح هستیم.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی، رییس این واحد 27 تیر در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام، با اشاره به اجرای طرح نوین مشاغل خانگی به صورت پایلوت در استان اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش جهادگران و مشاوران شغلی این نهاد در استان تاکنون 2364 نفر ثبت‌نام کرده‌اند .

وی با بیان اینکه این طرح در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و مشارکت مردم در اقتصاد و افزایش ثروت در جامعه است و در آن توجه به وام کمرنگ و به زنجیره ارزش اشتغال توجه می‌شود، تصریح کرد: در این طرح برای هر 50 نفر یک مشاور تعیین خواهد شد.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استعدادسنجی، آموزش، مشاوره، شبکه‌سازی،  تیم‌سازی، برندسازی، توسعه محصول، بسته‌بندی و استانداردسازی را از موارد مورد توجه این طرح دانست و گفت: این طرح به دلیل ساختار ساده، سرمایه اندک، ریسک‌پذیری پایین، انعطاف‌پذیری وتطابق با فرهنگ و... موجب افزایش درامد مردم و توسعه اشتغال خواهد شد و با برندسازی شرایطی را فراهم خواهد کرد که فروش محصولات استان با نام خود استان صادر شود و مردم ایلام حاصل دسترنج خود را به نام ایلام در بازار ببینند و این آرزوی دیرینه مردم و مسئولان اقتصادی تحقق یابد.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام تصریح کرد: تمام اولویت‌های شغلی در این طرح متناسب با فرهنگ و معیشت مردم استان است و امیدواریم با رایزنی‌هایی که انجام خواهد شد سهمیه استان در این طرح افزایش یابد.

حسینی تاکید کرد: با توجه به استقبال بی‌نظیر متقاضیان و درخواست مکرر آنان به دنبال افزایش سهم استان ایلام در این طرح هستیم.