فید خبرخوان

rss  

سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام گفت: جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم‌پزشکی استان می‌توانند با هم‌افزایی کارهای تاثیرگذاری را در زمینه‌ سلامت و توریسم‌درمانی انجام دهند   .


به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهندس سیدغلامرضا حسینی، سرپرست این واحد 18 بهمن‌ماه در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، اظهار کرد: موسسه‌ رویان تبلور کار جهادی و بیانگر اهمیت موضوع سلامت در نهاد پویا و توانمند جهاددانشگاهی است    .

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف پژوهشی، فرهنگی و آموزشی موضوعات مبتلا به جامعه را مد نظر قرار داده و بر اساس عرضه و تقاضا قادر به راه‌اندازی و تکمیل زنجیره‌ها است، تصریح کرد: هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف با جهاددانشگاهی می‌تواند زمینه‌ فعالیت در عرصه‌های جدید را فراهم کند    .

سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به اینکه پژوهشگاه رویان و پژوهشکده ابن‌سینا و سایر مراکز درمانی جهاددانشگاهی در زمینه درمان ناباروری و ژنتیک و سلامت جنسی و سلول‌های بنیادی فعالیت دارند گفت: می‌توان با هم‌افزایی نسبت به تاسیس چنین مراکزی در استان اقدام کرد تا هم مورد استفاده استان‌های مجاور و هم مورد استفاده کشور عراق قرار گیرد    .

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی  با تاکید بر اهمیت توریسم‌درمانی در استان، اظهار کرد: با توجه به اینکه ایلام به برکت اربعین به استانی شناخته شده تبدیل شده، جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم‌پزشکی استان می‌ توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود کارهای تاثیرگذاری را  در زمینه‌ی توریسم‌درمانی انجام دهند    .

وی مرکز تخصصی سم‌شناسی را نمونه‌ای از نتیجه‌ کار مشترک جهاد استان و دانشگاه علوم‌پزشکی دانست و تصریح کرد: این مرکز قابلیت آن را دارد که از استان‌های مجاور کشور و عراق نمونه‌هایی برای آزمایش سم‌شناسی پذیرش و در کمترین زمان ممکن نتیجه را اعلام کند    .

دکتر کریم همتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های گذشته بین این دانشگاه و جهاددانشگاهی، آمادگی این دانشگاه را برای تداوم این فعالیت‌ها اعلام کرد    .

وی گفت: هدف مشترک همه‌ ما توسعه‌ استان است و این دانشگاه آمادگی دارد جهت راه‌اندازی بخش درمان ناباروری و توریسم سلامت از ظرفیت‌های جهاد استفاده کند