فید خبرخوان

rss  

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام گفت: جهاد دانشگاهی ظرفیت‌های خوبی دارد که باید با همکاری و هم‌افزایی دیگر نهادها در راستای توسعه استان در زمینه‌های مختلف از آنها بهره برد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، منوچهر تیموری، مدیرکل ثبت احوال استان ایلام 6 شهریور در جریان بازدید از بخش‌های مختلف این واحد اظهار کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت‌های خوبی دارد که باید با همکاری و هم‌افزایی دیگر نهادها در راستای توسعه استان در زمینه‌های مختلف از آنها بهره برد.

وی در بازدید از ستاد راهبری طرح نوین توسعه اشتغال خانگی در جهاد دانشگاهی واحد ایلام گفت: تسهیلات بانکی ایجاد اشتغال را در پی ندارد و موجب ایجاد نقدینگی در جامعه و تبعات بعدی است و این طرح روش درستی در پیش گرفته است.

تیموری افزود: ارزیابی متقاضیان و تعیین سطح مهارت و توانمندی آنها، مشاوره شغلی و غربال آنها منجر به نتیجه است و این طرح موفق خواهد شد اما پس از تولید باید به بسته بندی خوب، تبلیغات مناسب و برندسازی هم توجه کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام با اشاره به اینکه اجرای صحیحی این طرح می‌تواند در رفع معضل بیکاری مؤثر واقع شود، گفت: برخی از رشته‌های این طرح جدید است در استان ما نیز استعدادهای خوبی وجود دارد که می توانند وارد چرخه مشاغل خانگی شوند.

وی استان ایلام را دارای زمینه مساعدی برای اشتغال دانست و خاطر نشان کرد: بسیاری از افراد غیر بومی برای کار در عرصه بازار به ایلام آمده‌اند و موفق هم بوده‌اند ما باید با استفاده از این طرح دست جوانان جویای کار را بگیریم و در بازار کسب و کار فعال کنیم.

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام همچنین در بازدید از مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی و مرکز آموزش کوتاه مدت  جهاد دانشگاهی واحد ایلام از نزدیک با فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی این واحد آشنا شد و بر تداوم همکاری‌ها و تعامل بیشتر این دو مجموعه تأکید کرد.

اضافه می‌شود، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این بازدید گزارشی از فعالیت‌های این واحد در زمینه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و اشتغال ارایه کرد.